Sok z aloesu Forever działanie..

Posted By on 1 listopada 2012

Początkowo aloes forever stosowany był przede wszystkim jako środek przyspieszający gojenie się ran oraz jako silny środek przeczyszczający. Dziś możemy korzystać również z innych zalet tej rośliny, gdyż wiemy, że za przeczyszczające działanie aloesu odpowiada substancja o nazwie aloina. Substancja ta zawarta jest jedynie w skórce liści i dlatego sok aloesowy otrzymywany jest jedynie z miąższu liści dokładnie pozbawionych skórki, a zawartość aloiny w nim jest ściśle kontrolowana, tak, by jej poziom w soku nie powodował działania przeczyszczającego.

Sok aloesowy jest unikalnym sokiem o wielokierunkowym działaniu. Jako jeden z nielicznych wykazuje właściwości adaptogenne, czyli potrafi dostosować swoje działanie do potrzeb naszego organizmu. Wykryto w nim niemal 200 substancji biologicznie aktywnych o różnorodnym działaniu. Zawarte w nim mukopolisacharydy (glikozaminoglikany), z których najbardziej znany jest acemannan, należą do immunomodulatorów, czyli związków stymulujących układ immunologiczny do działania. Związki te mają zdolność do aktywacji limfocytów T i makrofagów, a jako składnik macierzy międzykomórkowej uszczelniają ściany komórek i naczyń krwionośnych zapobiegając absorpcji toksyn z jelit do krwiobiegu, chronią przed wnikaniem mikroorganizmów, ułatwiają sok aloesabsorpcję wody i substancji odżywczych w przewodzie pokarmowym.

Sok z aloesu jest źródłem naturalnych związków o działaniu przeciwzapalnym (kwas salicylowy, kampesterol, bradykinaza), przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwwirusowym (fenole, kwas cynamonowy, chryzofanowy, lupeol i związki siarkowe). Kwas salicylowy i lupeol wykazują dodatkowo działanie przeciwbólowe, a związki antrachinowe, jak aloemodyna, silne właściwości bakteriobójcze. Składniki te sprawiają, że regularne spożywanie soku aloesowego wspomaga naszą odporność, łagodzi stany zapalne w organizmie, pomaga w regeneracji i odbudowie tkanek. Substancje o właściwościach ściągających i odkażających (saponiny), pomagają dodatkowo łagodzić podrażnienia błon śluzowych przewodu pokarmowego (w tym dziąseł i jamy ustnej) oraz jelit. Z tych właśnie względów sok aloesowy używany jest jako składnik past do zębów, zwłaszcza przeciwko paradontozie.

Sok aloesowy wykazuje także dobroczynne działanie na układ pokarmowy. Reguluje procesy trawienie, m.in. normalizuje wydzielanie i pH soku żołądkowego, a także wydzielanie pepsyny, łagodzi podrażnienia błon śluzowych przewodu pokarmowego, wspomaga odbudowę dobrej mikroflory jelitowej, nawilża i oczyszcza jelita.

Miąższ aloesowy(http://www.forever.iq.pl/) znany jest także ze swego dobroczynnego działania na skórę. Przyspiesza gojenie się ran, wzmaga złuszczanie naskórka, łagodzi podrażnienia, stany zapalne, nawilża i odżywia skórę, a nawet zapobiega powstawaniu zmarszczek czy zmniejszaniu blizn. Badania naukowe potwierdzają również jego działanie w procesie leczenia oparzeń i odmrożeń, gdyż pomaga w przywróceniu krążenia w uszkodzonej skórze. Sok z aloesu przydatny jest także w łagodzeniu objawów łupieżu. Stosowany jako płukanka do włosów lub składnik szamponów reguluje pH skóry głowy i działa przeciwłupieżowo i przeciwzapalnie. Zawarte w nim mukopolisacharydy uszczelniają przestrzenie między komórkami i łączą naskórek ze skórą właściwą utrudniając wnikanie mikroorganizmów chorobotwórczych do tanek ciała i zapobiegając tym samym infekcjom. Związki te biorą również udział w tworzeniu kolagenu odpowiedzialnego za jędrny, młody wygląd skóry.

About The Author

Comments

Comments are closed.